Az önmegvalósítás
Az önmegvalósítás mindaddig egy jólhangzó filozofikus definíció számunkra csupán, amíg meg nem értjük, mit jelent e kifejezés. Az egy-én akkor valósította meg ön-magát, amikor beteljesítette létének valódi célját.
Milyen tökéletes is a nyelvünk, itt láthatjuk. Amikor azt mondjuk – Önmagam (ez egy összetett szó). Akkor saját elkülönült énünkre akarunk utalni. De az ÖN, és a MAGAM kifejezéseket külön is használhatjuk. Az Ön szót akkor használjuk, amikor a másik embert szólítjuk meg, a legudvariasabb formában, azt mondjuk, pl. ÖN hogyan gondolja? De használjuk e célból a MAGA kifejezést is pl. MAGA hogy gondolja? Bár a maga megszólítást valamiért kissé udvariatlannak is tartjuk. Ha azt mondjuk ÖN, vagy azt, MAGA, a másikra gondolunk. Ha azt mondjuk ÖNMAGAM, saját énünkre gondolunk. Mégis ugyan azt a két szót használjuk.
Ez megmutatja, hogy mind-en egy, mindenki egy. MIND! Én is, és te is, egyben van, egy szóban: önmagam Ő, az N nélkül: Ő. Az N jelentése: benne, rajta tehát én és te benne vagyunk egymásban, egy és más, mind-N-egy, egy, Egyek vagyunk. A Mag-A, a mag-ja, a közepe a minden-nek, az egy-nek, a közép pont-nak. Használatos volt még a TENMAGAD ami szintén az én magam at fejezi ki, vagyis TE-N rajta, benne, Te és Én egyben 🙂
Nyelvünk magába-n hordozza a leg Mag-asztosabb tudást, a spirituális tan-ítást, a tan-itatást. Mellyel mag-unkba szívhatjuk, a tud-ást.
Visszatérve tehát még egyszer: Az önmegvalósítást úgy definiálhatjuk helyesen, hogy az ember a szabad akaratából megtapasztalhatja a fizikai létben a kettősség tudatát, ami eltávolítja az egységbe tartozás tudatától. Belemerül az éntudatba, ezután tapasztalatokkal feltöltekezve visszatér a nagy utazásból a kiindulási középpontba. Így ébred öntudatára.
De a középponttól való eltávolodás, és a visszatérés között az átutazás folyamában is vannak állomások. Ezeken az állomásokon, fordulópontok, felismerések várnak ránk. Ezek a felismerések rendezik össze az öntudatra ébredés elemeit, lépésről lépésre. E folyamatban mindenki a saját tudati szintje szerinti sebességgel haladd.
Aki a spirituális útját versenypályának tekinti, már le is tért az útjáról, újra ismétel néhány tapasztalatot, amíg a helyes felismerést megszerzi, és tovább léphet.
A Kí (erő energia)-tartással, és a tanulással viszont fölösleges köröket kerülhetünk el, aminek a jelentősége igen nagy, mert az ember két módon tud fejlődni, vagy tudatos megértéssel, vagy szenvedésteli tapasztalással jut el a helyes látásmódra.
Mielőtt eljutunk ahhoz az igényhez hogy KÍ-van-CSÍ-ak legyünk a lét valóságának megismerésére, az ismereteink hiányából keletkező , szenvedésekkel és boldogság pillanatokkal tarkított élet tapasztalatokon megyünk keresztül. Keresővé olyan képpen válunk, hogy megfigyeléseinket egyre inkább tudatosítjuk, és felfedezzük, hogy van valamiféle következetes ok és következmény. Megfigyeljük, hogy ha sikerül betartanunk bizonyos szabályokat, akkor kedvező következményeket tapasztalunk, ha figyelmen kívül hagyjuk e szabályokat, akkor kedvezőtlen következményekkel számolhatunk.
Hasonló, mint amikor a kresz szabályait figyelmen kívül hagyjuk, szabálysértési bírságot von maga után. Ha ezt számunkra kedvezőtlennek ítéljük, akkor végül inkább azt a döntést hozzuk meg, hogy betartjuk a szabályokat. Később belátjuk azt is, milyen hasznosak ezek a szabályok, mert óriási káosz lenne nélküle a közlekedésben, és sok baleset, és szenvedés elkerülhető általa.
Ehhez előbb meg kell ismernünk a földi szabályokat, azután be is kell tartanunk.
Ugyan így az életünk káoszára is megtalálhatjuk a szellemi szabályokat, és megtanulhatjuk betartani azokat, miután megismertük.
Ez a jelenben a lehetőségünk a helyes önmegvalósításra.
Törekedjetek szakadatlanul!
Folytatás következik… (A szellemi szabályokról)
Hegedűsné Zentai Zsuzsanna
Tradícionális reiki mester
Kerülj közelebb önmagadhoz, élj a lehetőségeiddel!
Személyes ismereteid bővítése céljából gyakorlati segítséget kapsz a meditációs foglalkozásokon hetente egy alkalommal kedden 17 órától 19 óráig.
További tanulási programlehetőségek:
2018. december 9-én Reiki I. fokozatú beavatásra jelentkezhetsz, hogy erőd legyen az úton.
Bővebbet megtudsz a honlapunkról http://ekfszr.hu/tanfolyamok/, vagy érdeklődj telefonon 06 20 927 3471, és e- mailben pagoda@freemail.hu.