A Vipasszána

A vipasszána a buddhizmus meditációs módszere, keleti tradíció által kifejlesztett egyik elődje, egy meditációs módszer, amely gyakorlóit személyes fejlődésükben és a szenvedésüktől való megszabadulásukban segíti. Lényege a testi és gondolati történések reakció nélküli elmélyült megfigyelés vipasszána páli nyelven azt jelenti „úgy ahogyan van”.

A tanítás különlegessége hogy nem dogmákon alapul: tételeit a gyakorló a gyakorlás során, direkt módon, saját magán tapasztalja meg. Az élmények egyre elvontabbak lesznek, azok mással, mint aki már átélte őket meg nem oszthatók, ezért a gyakorlás során a már magas fokra eljutott tanító személyes segítsége nélkülözhetetlen.

A gyakorlás egyik célja a megvilágosodás. a meglátás, belátás és a rálátás

A megvilágosodás révén felismerjük hibás feltételezéseinket, illúzióinkat, és ezzel szenvedéseinktől megszabadulva derűre és bölcsességre teszünk szert.

És legfőképpen megértjük azt, hogy a személyiség is csak egy illúzió, nem létezik: csak „összességek” vagyunk, formák, érzések, percepciók, impulzusok és tudatformák szüntelenül változó együttállásai, melyek így szintén csak időlegesek. A cél nem erősíteni a személyiséget, hanem éppen ellenkezőleg, megszüntetni. Az ego „halála” itt nem az önpusztítást, hanem az egocentrizmus teljes megszüntetését jelenti, a testi vágyak és a hatalomvágy megszüntetésével együtt, amelyek így a továbbiakban megszűnnek a viselkedés irányító ereje lenni.

Az hogy „az élet szenvedés” a lehető legszélesebb értelemben értendő: a születés, öregség, betegség, gyász, feltételek, mindenféle elégedetlenség, vágyott dolog el nem érése, nem kívánt események bekövetkezte, de akár az öröm is, hiszen arra vágyunk, hogy örökké tartson holott tisztában vagyunk mulandó voltával.

Mivel a szenvedés univerzális, ezért a gyógymódnak is annak kell lennie minden vágy teljes megszüntetését kell célul kitűzni.

A vágyak megszűnésével szűnik meg a szenvedés ez a Nirvána, vagyis a Nirvána nem egy hely, hanem egy meghatározott sajátságokkal járó stabil mentális állapot.

Négy napos kurzus

A négy napos kurzus a kezdet, az alapozás. A kurzusok a világ más tájain általában 10 naposak. A mai felgyorsult nyugatias szemléletű világunkban, már az is nagy teljesítmény, hogy a 4 napos kurzuson részt vesz valaki.

A résztvevők eligazítást kapnak a körülmények szigorúságáról, a beszéd tilalmáról. Csak a mesterrel lehet beszélni, (vele kizárólag a meditáció során fellépő konkrét technikai problémákról), és szükség esetén a segítőkkel minden egyéb kommunikáció, beleértve a nem verbális formákat is, tiltott. Férfiak és nők szigorúan elkülönítettek, minden fajta festék, illatszer, ékszer tilos. Az öltözetnek az alakot és a lábakat teljesen elleplezőnek kell lennie, nőknek ezen felül még egy széles sálat is kell viselni a mellek formájának eltakarására.

 

Szeretettel várjuk mindazok jelentkezését, akik már nem csak elméletekre vágyódnak, hanem saját eddigi értelmi ismereteiket tapasztalatokra váltanák. A jelentkezés a négynapos elvonulásra csak személyes bejelentkezéssel lehetséges, vagy telefonon, a 06 20/927-3471 számon.

Az elvonulás időpontja: 2017. szeptember. 21-24.

 

Programok

Augusztus 26. szombat

  • 10:00 – 13:00 Reiki energia bemutatása
  • 14:00 – 16:00 meditáció és beszélgetések

Augusztus 29. kedd

  • 17:00 – 19:00 Kezdő meditációs foglalkozás
  • díja 900/alkalom

Augusztus 30. szerda

  • 17:00 – 19:00 Haladó meditációs csoport
  • díja 900/alkalom

Szeptember 3. vasárnap

  • 10:00 – 17:00 Tradicionális I. Reiki beavatás
  • díja 16.000 Ft

Szeptember 10. vasárnap

  • 10:00 – 17:00 Negyed éves továbbképző (csak közösségi tagoknak)

Programok

A legközelebbi események

Tradicionális Reiki I. beavatás

2024. november 30. 10:00 - 18:00

Kezelő nap és Mahamudra gyakorlatozás

2024. december 8. 10:00 - 17:00

Satsang - Negyedéves továbbképző

2024. december 21. 10:00 - 17:00

Elérhetőségek

Az alábbi lehetőségeken érsz el minket

6722 Szeged, Gogol u. 26.
pagoda108@gmail.com
06/20 927-3471
Életenergia Közössége Facebook
Életenergia Közössége Egyesület