Vajon mi az oka, hogy az európai embereket is lázban tartja mind a mai napig a keleti mozgásművészetek iránti töretlen érdeklődés?
Keleten, nem csak a kultúrához, de a természethez is szorosan ragaszkodnak. A Wu- wei, / jel. cselekvés a nem cselekvésben/ mint a harmónia megteremtése Ázsiában sok ezer éve írott formában is fennmaradt. A múlt században a technikai vívmányoknak köszönhetően a nyugati szemlélet egyre jobban eltért a harmóniától, a természet közelségétől és ennek sajnos látható és érezhető jelei, tünetei voltak és vannak.
A mozgás művészetét az összes keleti harcművészeti ágazat műveli és hangsúlyozza. Ilyen a kung fu, a tai chi, a csikung a jóga. A tai chi egy belső mozgás meditáció.
A tai chi egyike azon utaknak, amelyek segíthetnek megfegyelmezni a testet és levezetni a felhalmozódott feszültséget.
A tai chit gyakorló megérzi az emberi szervezetet működtető életenergiát.
A tai chi rendszeres gyakorlása megerősíti az embert, segíti a testi és érzelmi egyensúly megtalálását, minden szinten javítja az életminőséget.
A gyakorlatozás eredményeképpen erősödik az összpontosított figyelem, és a fizikai állóképesség. Az izmok, ízületek hajlékonyabbak, fittebbek . A fizikai és szellemi munka végzése könnyebb, hatékonyabb lesz a mindennapokban.
A tai chit gyakorló a meghatározott mozgássor, és légzésmód végzésével begyűjti, és mozgatja az energiát. A légzés és mozgás összehangolt gyakorlata koncentrált figyelmet kíván. Így testileg és tudatilag az összpontosított figyelem megvalósul, minden más gondolat elcsitul, ami a meditációs állapot maga.
De nem csak a testi állóképessége nő meg az embernek, hanem az érzelmi stabilitását is határozottan kiegyensúlyozottá teszi.
Tajcsicsuan jelentése: univerzális ököl, a nagy végső ok.
Egy nap elegendő a szükséges elméleti és gyakorlati tudáshoz a kezdő tai chi gyakorláshoz. Előnye, hogy könnyen tanulható gyermekek és idősek számára is. A továbbiakban heti rendszerességgel együtt gyakorolhatjátok a tai chit a meditációs szobákon. Otthon a skype mellett is bekapcsolódhattok a heti tanításokba.
Szeretettel várlak!
Hegedűs Csaba